اصطلاحات چتربازی و اسکای دایوینگ

آشنایی با اصطلاحات چتربازی و اسکای دایوینگ: راهنمایی جامع برای علاقه‌مندان

انواع اصطلاحات چتربازی و اسکای دایوینگ

اسکای دایوینگ به عنوان یک ورزش هوایی پرطرفدار، دارای دنیایی از اصطلاحات و مفاهیم خاصی است که شاید در نگاه اول گنگ به نظر برسد.  در این مقاله، ما به برخی از اصطلاحات کلیدی در دنیای اسکای دایوینگ و چتر بازی می‌پردازیم تا به شما کمک کنیم تا بهتر با این ورزش زیبا آشنا شوید.

و اگر به دوره چتربازی علاقمند هستید قبل از ورود به دوره با اصطلاحات آن آشنا شوید.

خلاصه اصطلاحات چتربازی و اسکاری دایوینگ

 1. پاراگلایدینگ (Paragliding):
پاراگلایدینگ یک فرم از اسکای دایوینگ است که در آن از یک پاراگلاید (چتر کوچکی با چندین خط) استفاده می‌شود. پاراگلایدینگ به پرواز در هوا بر اثر جریان‌های هوایی گرم و سرد انجام می‌شود و توانایی انجام حرکات هنری و مسابقات نیز دارد.

2. پاراشوت (Parachute):
پاراشوت یک وسیله ایمنی است که در صورت بروز مشکلات در هنگام پرواز، به پاراشوت زدن کمک می‌کند. این وسیله باعث کاهش سرعت سقوط و کنترل بهتر پروازکننده می‌شود.

3. ترمال (Thermal):
ترمال‌ها جریان‌های هوایی گرم در اتمسفر هستند که می‌توانند پاراگلایدرها را به ارتفاعات بالاتر ببرند. این اصطلاح به اهمیت بالغی در استفاده از انرژی هوایی جهت بالا رفتن دارد.

4. وینگ‌سوت (Wingsuit):
وینگ‌سوت یک لباس ویژه است که پاراشوت ورزشی به همراه دارد و به پروازکننده امکان پرواز مانند پرنده را می‌دهد. این لباس به وسیله‌ی پره‌ها در دست و پا کنترل می‌شود.

5. پویاپرواز (Acro Paragliding):
پویاپرواز فرمی از پاراگلایدینگ است که در آن حرکات و فیگورهای هنری و تکنیکی به انجام می‌رسد. این نوع از پروازها نیازمند تسلط بالا بر تکنیک‌ها و تجربه زیادی است.

6. سطح‌بندی (SIV – Simulation d’Incident en Vol):
سطح‌بندی یک نوع آموزش پروازی است که در آن وضعیت‌های خطرناک و حادثه‌ای شبیه‌سازی می‌شود. این آموزش به پروازکنندگان کمک می‌کند تا در مواقع بحرانی بهتر عمل کنند.

7. بلندی‌سنج (Altimeter):
بلندی‌سنج یک ابزار اساسی در اسکای دایوینگ است که ارتفاع پروازکننده را نشان می‌دهد. این اطلاعات به پروازکننده کمک می‌کنند تا ارتفاع مطلوب خود را حفظ کند.

با آشنایی با این اصطلاحات، شما می‌توانید بهتر درک کنید که در دنیای اسکای دایوینگ در حال پرواز به چه چالش‌ها و تجربیاتی می‌پردازید. هر یک از این اصطلاحات نقش مهمی در تجربه پرواز شما ایفا می‌کنند.

امیدوارم که این مقاله به شما کمک کرده باشد تا با اصطلاحات اسکای دایوینگ بهتر آشنا شوید و تجربه‌ی پرش به این زیبا و هیجان‌انگیز را بیشتر لذت ببرید.

و اگر علاقه مند به دوره چتربازی و اسکای دایوینگ هستید میتوانید در دوره های ما ثبت نام کنید و به صورت حرفه ای وارده رشته پرهیجان چتر بازی شوید.

این دوره ها زیر نظر استاد احمدصفائی نژاد از مدرسین بین المللی چتربازی در ارتش و خصوصی میباشند.

آرزوی پرواز دارید؟

برای رسیدن به آرزوی خود کافیست با ما تماس بگیرید.

09124169209